Yapılan İşler

KOCAÖZ BELEDİYE BAŞKANLIĞINCA 2009 VE 2018 YILLARI ARASINDA YAPILAN VE ÇALIŞMLARI DEVAM EDEN YATIRIMLARIMIZ VE HİZMETLERİMİZ

 

2009 Mart Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı seçildim. Mazbatamı aldıktan sonra Sayın Genel Başkanım Dr. Devlet BAHÇELİ bizleri toplantıya çağırdı ve bizlere şu sözü söyledi Milliyetçi Hareket Partisini en iyi şekilde temsil edeceğimizi, bizlerde bu dürüstlük üretken Belediyecilik nasıl yapılır diye kendimize yol çizdik.

Hizmet Araçlarımızın hepside 2. elden alınmış araçlardı. İlk önce 1 Adet Kazıcı Yükleyici Kepçe , 1 Adet Traktör, 3 Adet Otobüs, 1 Adet 17+1 Midibüs Transit, 1 Adet Makam Hizmet Aracı sıfır olarak aldık. Ayrıca su arıza ekibi işçilerimin su arızası ve diğer işlerde kullanılmak üzere 2. El çift kabinli Transit kamyonet araç alarak, halkımıza daha hızlı ve sağlıklı hizmet sunabilmek adına hizmet aracını halkımız hizmetine sunduk. Tüm hizmet araçları meydanda duruyordu onları sıcak ve soğuktan korumak için kapalı garaj yaptırdık.

Kasabamızda okul yetersizliği vardı, Belediye olarak yoğun çalışmalarımız neticesinde okul yeri temini yapılarak 12 derslik bir okul yaptırıldı.Kasabamız Çayözü deresine ait çift taraflı olmak üzere toplam 3200 metre Taşkın Koruma Kanalı yaptırıldı.

Kasaba halkımın geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olup; Kasabamız çiftçilerinin arazilerine mahsul ekimi ve dikimi vb. işleri için gidip gelirken yağışlar sonucunda arazi yolları bozularak arazilerine gidip gelirken güçlük çekmektedirler. Bende Belediyemizce 2. El Greyder alarak Kasaba içi ve arazi yollarına Periyodik bakımları düzenli olarak yapılmakta olup; Greyderimizi halkımızın hizmetine sunduk.

Kasabamızda çöp toplanmazken Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak çöp toplama aracı alındı. Kendi imkanlarımızla 300 adet çöp konteynırı, 4 tonluk itfaiye yangın söndürme aracı ve 3 tonluk vidanjör ( Kanal Açma Aracı) yaptırıldı. Traktöre ilaç atma makinesi (İlaçlama Makinesi) alınarak belirli zamanlarda haşerelere karşı mücadelemiz devam etmekte olup; Alınan tüm araç ve ekipmanları halkımız hizmetine sunduk.

Kasabamız Cumhuriyet Mahallesinde Bulunan İmam-ı Azam Camiinin yarım kalan inşaatı Belediye olarak tamamlayarak camimizin beraatını alarak halkımızın hizmetine camimizi açtık.

Beldem kasaba ama köyden hiçbir farkı yoktu. Bizden önce iki dönem AKP’li Belediye Başkanı vardı. Kasabanın ne alt yapısı ne üst yapısı ne içme suyu dahi yoktu . İlk işimiz plan proje hazırlayarak kanalizasyon projesini çizdirmek oldu ve arkasından SUKAP kapsamında kasabanın tamamına 42 km kanalizasyon yaptırıldı ve halkımız hizmetine sunuldu.

Altyapı çalışmalarımıza hız kesmeyerek iki adet içmesuyu kuyusu açtırılarak hemen arkasından Kasabama İçmesuyu Projesi hazırlatarak yine İller Bankasına SUKAP kapsamında 32 km su hattı ve en modern depolar yapılarak halkımız temiz ve hijyenik suya kavuşturarak halkımız hizmetine sunuldu.

İçmesuyu şebeke inşaatı bitimine müteakip 2014 yılında Kasabamızdaki abonelere ait tüm su sayaçları Belediyemizce değiştirilerek, Kaçak su kullanımların, su faturası ödeme konusundaki sıkıntıları gidermek ve su kaynaklarımızı verimli kullanmak su tasarrufu amacıyla Akıllı su sayaç sistemine geçilerek halkımız hizmetine sunduk.

Belediye Hizmet Binamız Köy Konağında Faaliyet gösterirken 2013 yılında yeni modern Belediye Hizmet Binamızı yaptırarak en kısa sürede halkımız hizmetine sunuldu.

Alt yapısı ( Kanalizasyon Şebekesi ve İçmesuyu Şebekesi ) tamamen bitmiş olup; Kasabama 100.000 m2 lik Beton Kilitli Parke Taşı ve  10.000 m Beton Bordür Taşı döşenerek halkımız hizmetine sunuldu. Kasabam içerisindeki Beton Kilitli Parke Taşı ve Beton Bordür taşı döşenmeyen kalan kısım muhtelif sokaklar içinde 3. Etap Beton Kilitli Parke Taşı ve Beton Bordür taşı döşeme işi için tekrar 2017 yılı Aralık ayında 40.000 m2 Beton Kilitli Parke Taşı ve 5.000 m Beton Bordür Taşı yapım işi ihalesine çıkılarak sözleşmemiz imzalayarak 22.03.2018 tarihinde işyeri teslimi yapılarak söz konusu işe başlanılmış olup; çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.

İller Bankasınca Kocaöz-Çobanlar-Sülümenli ve Işıklar Kasabası Müşterek yaptırılan Belediyemizin de içinde bulunduğu Katı Atık Arıtma Tesisi İnşaatı çalışmaları devam etmekte olup; bu yıl için en kısa sürede tesisin tamamlanacağı ve kasabamın hizmetine sunulacaktır.

Kasabamızın muhtelif yerlerine 10.000 Adet Fidan dikildi. Kasabamız yerleşim yeri alanı içerisi kalan Köy tüzel kişiliğinden kalma mezarlığın çevre istinat duvarı yenilenerek mezarlığın iç yollarına kilitli beton parke taşı döşendi.

Söz konusu Köy tüzel kişiliğinden kalma mezarlığın dağınık ve düzensiz olduğu, Kasaba yerleşim yeri alanı içerisinde kaldığı, ileri ki zamanlarda mezarlığın yetersiz kalacağından kasabamız yerleşim yeri dışında Belediyemizce bir yer belirlenerek mezarlık alanı çalışmalarımıza başlanılmıştır. Yeni mezarlık alanımız Belediyemiz İmar Planına  işlenilmiş olup, mezarlık içerisinde aile kabri olacak şekilde parsellenerek en kısa sürede halkımız hizmetine sunulacaktır.

Sosyal anlamda her yıl çeşitli etkinliklerimiz devam etmektedir. Kasaba meydanında bulunan Parkta gerekli düzenleme çalışmaları yapılarak, Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’nun ismi verilerek vefatının 3. Yıl dönümünde törenle hizmete açıldı.

Kasabamızda bulunan İki Okulumuz ve Belediyemiz işbirliği ile okullarımıza kütüphane yaparak öğrencilerimize kitap okuma, araştırma, adına daha nezih ve sakin bir çalışma ortamı oluşturup öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Ayrıca Eğitim ve Öğretim dönemi içerisinde Kasabamızın diğer ucundan gelen evleri okula uzak öğrencilerimizi Belediyemize ait otobüsle sabah okula giriş ve akşam okul çıkışında  ücretsiz öğrenci servisi taşıması yaparak öğrencilerimize hizmet vermekteyiz.

Kasabamızda 4 Mahalle bulunmaktadır. Belediyemiz İmar Planında Park Alanı olarak ayrılan yerlerde her mahalleye 1’er Adet son sistem oyun parkı kurma çalışmalarına başlamış, çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmekte olup, en kısa sürede park alanları hizmete sunulacaktır.

Belediyemiz tarafından Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projemiz bitmiş ve hazır olup, Zafer Kalkınma Ajansına hibe olarak yaptırmayı düşünmekteyiz. Söz konusu projemiz Zafer Kalkınma Ajansına teslim edilmiştir.

Kasabamızın giriş ve çıkışlarına, kasaba içerisinde konum itibari ile önem arz eden yerlere, noktalara halkımızın can ve mal güvenliği açısından 24 saat gece ve gündüz  koruma ve güvenlik tedbirli son teknoloji sistem ile kamera sistemleri döşenmiştir.

Kasabamızın mücavir alan sınırları içerisinin her yerinden görülebilecek şekilde 30 metre uzunluğunda galvaniz direkle Bayrak direği dikilerek Şanlı Bayrağımızı kasabamız en yüksek semalarında dalgalandırmaktayız.

Ayrıca Kasabamızın girişine Belediyemizin adını, kasaba merkezi mesafesini, nüfusunu, gösteren kasabamızı temsil eden logolu ışıklı totem levha yaptırılmıştır.

Seçim öncesi ne taahhüt ettiysek fazlasıyla yerine getirdik devam eden yarım kalan işlerimizi ALLAH’IN izniyle ve sizlerin destekleri ile tamamlanacaktır.

Saygılarımla arz ederim.

İbrahim NAL
Kocaöz Belediye Başkanı